logo

Fototapety do kuchni, czyli jak stworzyć nowoczesną kuchnię?

logo

Choć kiedyś fototapety do kuchni mogły kojarzyć się z kiczem i tandetą, teraz fototapety w kuchni robią furorę. Oczywiście wszyscy wiemy, że moda wraca, ale dzisiejsze fototapety niczym nie przypominają tych starych. Są piękne i nowoczesne.

fototapety do kuchni

Każde dziesięciolecie rządziło się swoimi prawami w projektowaniu kuchni. I choć kiedyś różnie bywało- bez sprzętu agd, zmywarek, bieżącej wody czy lodówek już wtedy rodziły się pierwsze style, które na dobre zaczęły się rozwijać pod koniec lat 80. Wtedy modne były segmenty i proste, choć zawsze wzorzyste tapety. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na kuchnie dawnych lat i dzisiejszą to wiadomo, że różniły by się od siebie diametralnie. Dziś rządzi przestrzeń, ukrywanie niepotrzebnych rzeczy w kuchennych szafkach, meble na połysk, minimalizm i oczywiście one – królowe, które znów wchodzą na salony a mianowicie fototapety do kuchni. Kiedyś takie rozwiązanie byłoby uznane jako żart, bo przecież kuchnia się brudzi, tłuszcz, którego okap nie zdąży pochłonąć osiada na ścianach. Ale przecież nie mamy teraz na myśli fototapet, które rządziły latami 90 -tymi. Te, które produkowane są teraz prawie w niczym nie przypominają swoich poprzedniczek. Ba! Nawet jakość wykonania jest inna!

Każda pani domu wie, że żadne wnętrze nie brudzi się tak szybko jak kuchnia nawet gdy jest regularnie sprzątana… czy już wiesz jak wybrać fototapetę do kuchni? Zaraz, zaraz! Jak to fototapety?! Czy to nie bez sensu? przecież wystarczy odrobina wilgoci albo trochę wyższa niż zwykle temperatura, żeby zamieniły się w ohydną, pokrytą bąblami masę pomarszczonego papieru! Oczywiście, jak już wspominaliśmy tak było, ale kiedyś! Kochani mamy XXI wiek! – współczesne fototapety to inna bajka, inny typ i jakość wykonania!. Drukowane na superwytrzymałych materiałach i przy użyciu nowoczesnych technologii, są znacznie trwalsze niż ich papierowe prababki.

Jeśli sięgniesz po fototapety do kuchni laminowane warstwą przezroczystego wodoodpornego tworzywa, możesz spokojnie zastosować tę dekorację nawet w tak niewiarygodnych niegdyś miejscach, jak przestrzeń za zlewem – bez najmniejszej obawy, że ulegną uszkodzeniu! Niezłym rozwiązaniem może być także pokrycie dekoracji szkłem: mycie jej będzie jeszcze łatwiejsze i oczywiście przyjemniejsze. Częstymi powodami, które przemawiają za aranżowaniem kuchni innym sposobem niż pomalowanie ścian czy położenie kafelków, jest konieczność częstego mycia i dezynfekowania większości kuchennych powierzchni. Żadne pomieszczenie w domu nie brudzi się tak szybko, jak kuchnia osoby, która codziennie coś gotuje. Odpryski z gotujących się zup, tłuste opary osadzające się na wszystkim dookoła, osad z wody – to tylko część problemów. Dobrze, że fotapety w kuchni są całkowicie zmywalne – wszystkie nawet te najtrudniejsze zabrudzenia można z nich łatwo usunąć, delikatnie pocierając powierzchnię dekoracji wilgotną ściereczką albo gąbką. Jeśli fototapeta jest pod szkłem, sprawa jest jeszcze mniej skomplikowana: wystarczy użyć zwykłego płynu do szyb.

fototapeta do kuchni

Każda – nawet ta najbardziej wymagająca pani domu będzie zadowolona z takiego rozwiązania. Szczególnie, że efekty mogą być tak bardzo spektakularne. Decydując się na fototapetę musimy wiedzieć, że możemy wybrać wzór taki, jaki będzie się nam podobał! To oczywiście sprawi, że kuchnia będzie indywidualna i niespotykana nigdzie indziej!

Wpis powstał dzięki informacjom z portalu Dekowizja https://www.dekowizja.pl/fototapety-26-Do-Kuchni-i-Jadalni.html, oferującego fototapety najwyższej jakości, które sprawdzą się w każdej kuchni. Fototapety mają różne wzory, kolory i rozmiary, więc każdy znajdzie idealną fototapetę do swojej kuchni

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
© 2019 FototapetyDlaDomu.pl | Dekowizja.pl | Fototapety24.net