logo

Fakty i mity o fototapetach

logo

Znaki, wszędzie znaki

Przyjrzyjmy się najczęściej powtarzanym faktom i mitom na temat fototapet.

Fototapety 3D można kupić na wymiar ściany
Oczywiście, że można, ale trzeba wziąć tu pod uwagę to, że wykonanie jej będzie zdecydowanie droższe (nawet 15 razy) niż zwykłej fototapety, które można spotkać w sklepach z dekoracjami. Wrażenie głębi uzyskuje się drukując danym obraz na folii soczewkowej, co pomaga uzyskać imitację głębi i ruchu. Nie jest to proste. Grafik w pierwszym kroku przygotowuje specjalny projekt, który potem będzie można przenieść na fototapetę. Efekty mogą być spektakularne, ale praca ta jest bardzo wymagająca i trudna.

Fototapety są bardzo drogie
Koszt fototapety na wymiar, która posiada jednocześnie efekt 3D to mniej więcej 1500 zł za 1m2. Zatem faktycznie jest to dość wysoka cena, na którą nie każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić. Pamiętać jednak należy o tym, że zwykłe fototapety albo nawet fototapety 3D, które produkowane są seryjnie i mają określony wymiar, są zdecydowanie tańsze (nawet 15 razy).

Fototapety to kicz
Otóż nie. Wszyscy, którzy tak myślą, zatrzymali się swoim myśleniem na czasach PRLu. Obecne fototapety są zupełnie inne, bardzo atrakcyjne wizualnie, wykonane z materiałów zdecydowanie wyższej jakości i odporne na zabrudzenia, wilgoć czy promieniowanie słoneczne.

Jedna odpowiedź do Fakty i mity o fototapetach”

  1. Margaret pisze:

    Jak ze wszystkim – są plusy i minusy, ale kto powiedział że remont jest tani. Chcący mieć w mieszkaniu coś oryginalnego trzeba zainwestować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
© 2019 FototapetyDlaDomu.pl | Dekowizja.pl | Fototapety24.net